Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja konopi indyjskich w Trzciance zlikwidowana

Data publikacji 17.07.2014

Poznańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy prowadzili plantację konopi indyjskich. Z ponad 100 zabezpieczonych roślin przestępcy mogliby uzyskać blisko 4 kg gotowego narkotyku. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową weszli na teren posesji w Trzciance, gdzie zabezpieczyli plantację konopi indyjskich. Znaleźli tam 108 roślin w różnych fazach rozwoju oraz zestaw urządzeń do prowadzenia upraw. Zajmujący się plantacją mężczyźni zostali zatrzymani. Zatrzymania te to efekt realizacji sprawy prowadzonej przez wielkopolskich policjantów. W działaniach brał udział także przewodnik psa wyszkolonego do poszukiwania narkotyków z Izby Celnej w Poznaniu oraz technik kryminalistyki z Komisariatu Policji w Trzciance.

Obaj podejrzani, 65-letni mieszkaniec Trzcianki i 51-letni mieszkaniec gminy są Policji i miewali już wcześniej konflikty z prawem. W pomieszczeniach gospodarczych gdzie zorganizowali plantację policjanci znaleźli zestaw urządzeń wspomagających wzrost roślin. Zakres przedsięwzięcia wskazywał na działalność na dużą skalę.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy w Poznaniu. Śledczy przedstawili im zarzuty uprawy i wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia. Prokuratura Rejonowa w Trzciance prowadząca śledztwo zastosowała wobec mężczyzn dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju, wraz z obowiązkiem zdeponowania paszportów. Dodatkowo 51-latek musiał wpłacić 15 tys. złotych poręczenia majątkowego.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.04 MB)

Powrót na górę strony