Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowa Komenda Miejska Policji w Płocku

Data publikacji 17.07.2014

Z okazji mazowieckich obchodów Święta Policji otwarto nową siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Teraz policjanci rozpoczną służbę w nowoczesnej komendzie, która odpowiada najwyższym standardom. Zapewni to komfort pracy funkcjonariuszom i pracownikom Policji, ale przede wszystkim odpowiednie warunki do przyjmowania osób, które potrzebują bezpośredniego kontaktu z mundurowymi.

Dotychczasowa siedziba komendy miejskiej w Płocku od lat mieściła się w trzech budynkach na terenie miasta: przy ul. Słowackiego 4/1, 1 Maja 3/5 oraz Kilińskiego 12.  Takie rozbicie struktury w poważnym stopniu utrudniało sprawne funkcjonowanie jednostki, nie gwarantując odpowiednich warunków pracy policjantom oraz właściwej obsługi interesantów. Ponadto kilkudziesięcioletnie budynki nie spełniały obowiązujących obecnie standardów.

Budowę nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji  w Płocku  rozpoczęto w roku 2011, a zakończono w maju 2014.  Budynek składa się z dwóch obiektów: biurowo-administracyjnego o powierzchni użytkowej 8 006,88 m² oraz szkolno-gospodarczego o powierzchni 1 660,59 m².

Policjanci będą mieć do swej dyspozycji także nowoczesną strzelnicę, salę ćwiczeń, siłownię i saunę. Zagwarantuje to możliwość nieustannego podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Na miejscu zlokalizowano ponadto stację paliw i stację kontroli pojazdów na potrzeby komendy Policji.

Wartość kosztorysowa całej inwestycji to 51 995 701 zł, budżet wynosił 41 195 701, w tym 20 869 561 zł z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów MSW.  Urząd Miasta w Płocku dofinansował inwestycję kwotą 10 800 000 zł.

Jednostka dysponuje parkingami dla interesantów i pracowników oraz parkingiem technicznym. W nowej komendzie będzie pracować 516 funkcjonariuszy oraz 94 pracowników policji.

Termomodernizacja komendy została wykonana nowoczesnym systemem REYNOBOND (wełna mineralna i panele aluminiowe), budynek wyposażono też w zestawy solarne do ciepłej wody użytkowej.

Za realizację inwestycji odpowiedzialna była firma „Winnicki” – z Sochaczewa.

(KWP w Radomiu / mg)

Mazowieckie obchody Święta Policji ►

Powrót na górę strony
Polska Policja