Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy uratował życie dzieciom

Data publikacji 18.07.2014

Szybka reakcja strzeleckich policjantów uratowała życie dwójce dzieci. Dzielnicowy, mł. asp. Marcin Karwacki, wskoczył do zbiornika wodnego i wyciągnął na brzeg 9- i 10-latka. Chłopcy tonęli na samym środku akwenu, gdy w tym czasie na plaży wypoczywali ich opiekunowie. Dorośli odpowiedzą przed sądem rodzinnym za brak należytej opieki nad nieletnimi.

Wczoraj (17 lipca) około godz. 15:00 dyżurny strzeleckiej komendy odebrał telefon od kobiety, która zgłosiła, że po akwenie  „Rybaczówka” w Strzelcach Opolskich pływają na materacu dzieci i że najprawdopodobniej znajdują się w niebiezpieczeństwie. Dyżurny natychmiast polecił dzielnicowym udać się we wskazane miejsce, gdzie czekali już świadkowie zdarzenia. Funkcjonariusze  zauważyli tonące na środku zbiornika dzieci, które wzywały pomocy.

Mł. asp. Marcin Karwacki bez wahania wskoczył do wody i wyciągnął młodych chłopców na brzeg. Wbiegając do wody, rozciął stopę o ostre przedmioty, które leżały na dnie - jednak to mu nie przeszkodziło w akcji ratowniczej. Jak się okazało, dzieci nie potrafiły pływać, a z materaca zeszło powietrze. Miejsce było objęte zakazem kąpieli.

Funkcjonariusze ustalili, że 9- i 10-latek przebywali na plaży z dorosłymi osobami. Kobiety powiedziały, że nie wiedziały o niebezpieczeństwie - były przekonane, że w akwenie jest mało wody.

Tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie. Opiekunowie odpowiedzą przed sądem rodzinnym za brak należytej opieki nad nieletnimi.

(KWP w Opolu / bf)

Powrót na górę strony