Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci pomogli uratować desperata w Wielkiej Brytanii

Data publikacji 21.07.2014

Działania podjęte przez wrocławskiego oficera dyżurnego doprowadziły do odnalezienia mężczyzny potrzebującego pomocy. Szybka wymiana informacji pomiędzy policjantami z Polski i Wielkiej Brytanii oraz dotarcie w Anglii do miejsca jego przebywania, prawdopodobnie uratowały mu życie.

Wczoraj oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu odebrał telefoniczne zgłoszenie z prośbą o pomoc. Dzwoniący przekazał informacje świadczące o tym, że 36-letni mężczyzna przebywający w Anglii prawdopodobnie usiłuje targnąć się na swoje życie. Policjant dokładnie rozpytał o okoliczności zdarzenia oraz miejsce przybywania desperata. Natychmiast funkcjonariusz uruchomił Biuro Współpracy Międzynarodowej przekazując im niezbędne informacje o tym zdarzeniu, którzy poinformowali o tym funkcjonariuszy Interpolu. Brytyjscy policjanci mając informacje z Polski, szybko dotarli do miejsca, w którym przebywał desperat. Gdy dotarli do niego mężczyzna miał rany na rękach. Natychmiast udzielono mu pomocy medycznej, a następnie 36-latek trafił do szpitala.

Szybka wymiana informacji między policjantami z Polski i Wielkiej Brytanii najprawdopodobniej  uratowała życie mężczyźnie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony