Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli desperatowi

Data publikacji 22.07.2014

Oleśniccy policjanci otrzymali informację o mieszkańcu, który może próbować odebrać sobie życie. Funkcjonariusze odnaleźli zdesperowanego mężczyznę, który miał już założoną na szyi pętlę z paska. Natychmiastowe działania podjęte przez policjantów doprowadziły do uratowania niedoszłego samobójcy. Był nietrzeźwy, miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

20 lipca 2014 roku około godz. 23:50 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od kobiety o tym, że obawia się o życie swojego męża, który zadzwonił do niej i zagroził popełnieniem samobójstwa.

Jak wynikało z informacji przekazanych przez dzwoniącą, mężczyzna znajdował się w złym stanie psychicznym i w każdej chwili mogło dojść do tragedii.

Ustalono, że desperat może znajdować się w swoim mieszkaniu. W związku z tym policjanci niezwłocznie udali się we wskazane miejsce.

Gdy funkcjonariusze dotarli do mieszkania, mężczyzna miał już założoną pętlę na szyję. Na szczęście policjanci zdążyli z pomocą na czas i oswobodzili go. Okazało się, że był nietrzeźwy; badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u niego 1,2 promila. 30 - letni mieszkaniec Oleśnicy trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP we Wrocławiu / bf)

Powrót na górę strony