Aktualności

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój z użyciem noża

Data publikacji 23.07.2014

Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez oławskich policjantów w związku z napadem rabunkowym z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, do jakiego doszło w jednym ze sklepów spożywczych. Zatrzymanemu za czyn, o który jest podejrzany, grozi teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w Oławie na jednym z osiedli mieszkaniowych. Dyżurny oławskiej Policji, po otrzymaniu informacji o napadzie od pracownicy sklepu, niezwłocznie skierował na miejsce patrol. Funkcjonariusze ustalili, że nieznany i zamaskowany napastnik wszedł do sklepu, w którym znajdowała się jedynie ekspedientka i grożąc użyciem noża zażądał wydania kasetki z pieniędzmi. Kobieta w obliczu poważnego zagrożenia oddała utarg. Po kradzieży gotówki, sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastnika. Zebrane informacje na temat okoliczności zdarzenia pozwoliły im ukierunkować działania, w wyniku których ustalili podejrzanego o napad i zatrzymali go.

Wobec 31-letniego mieszkańca Oławy zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony