Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zorganizowana grupa przestępcza białostockiego środowiska skinheadowskiego rozbita

Data publikacji 24.07.2014

Policjanci z CBŚ KGP oraz z KWP i KMP w Białymstoku, wspierani przez policyjnych antyterrorystów, zatrzymali 14 osób podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się narkotykami i czerpaniem korzyści z nierządu. Przy zatrzymanych znaleziono broń, narkotyki oraz sterydy anaboliczne.

W godzinach porannych policjanci CBŚ KGP oraz białostockich komend weszli do wytypowanych wcześniej 31 mieszkań i domów w Białymstoku i okolicach. Cel tych wizyt był jasny - zatrzymanie i doprowadzenie do prokuratur apelacyjnych w Warszawie i Białymstoku 14 osób podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej parającej się produkcją i handlem narkotykami oraz czerpaniem korzyści z nierządu. Był to efekt wielomiesięcznej pracy prokuratorów i policjantów rozpracowujących grupę, której większość członków jest utożsamiana z subkulturą "skinheads".

Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że zatrzymywani mężczyźni mogą być agresywni i uzbrojeni oraz że na niektórych posesjach mogą znajdować się psy szkolone do walk, policjantów wspierali członkowie grup szturmowych CBŚ i Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP. Cała operacja przebiegła błyskawicznie - zatrzymywani byli całkowicie zaskoczeni i nie stawiali żadnego oporu.

W trakcie akcji policjanci przeszukali 31 domów i mieszkań. Zlikwidowali dwie plantacje marihuany. Znaleźli i zabezpieczyli broń palną wraz z amunicją, amfetaminę, marihuanę i sterydy anaboliczne. Ujawnili również przedmioty zawierające treści i symbolikę nazistowską. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono znalezioną przy zatrzymanych gotówkę - 26 tys. złotych oraz 3,5 tys. funtów brytyjskich.

Zatrzymanym przedstawiono m.in. zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jednej osobie - Adamowi S. ps. Staszyn -  zarzut kierowania grupą. Za popełnienie czynów, o które są podejrzani, grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Aktualnie trwają czynności  z udziałem zatrzymanych, po których zapadną decyzje o złożeniu wniosków o tymczasowe aresztowanie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

CBŚ

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.52 MB)

Powrót na górę strony