Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zlikwidował magazyn z nielegalnymi papierosami

Data publikacji 25.07.2014

Zlikwidowany magazyn, przechwycone nielegalne papierosy o wartości rynkowej pół miliona złotych oraz zatrzymane dwie osoby to efekt realizacji przeprowadzonej we Wrocławiu przez policjantów CBŚ i funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Papierosy (ponad 810 tys. sztuk) ukryte były w paletach z napojami owocowymi dla dzieci. Straty Skarbu Państwa to około 650 tys. złotych. Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie w funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku przeprowadzonej realizacji, zlikwidowali na terenie Wrocławia magazyn z nielegalnymi papierosami. Papierosy, które nie posiadały polskich znaków akcyzy, ukryte były w paletach z napojami owocowymi dla dzieci. W ten sposób miały zostać przemycone na teren Wielkiej Brytanii.

Gdy funkcjonariusze weszli do magazynu, zatrzymali tam na gorącym uczynku dwóch mężczyzn. Podejrzani przepakowywali właśnie papierosy do dalszego transportu. Obaj zatrzymani to mieszkańcy Dolnego Śląska, wcześniej notowani już za podobne przestępstwa. Na miejscu zabezpieczono ponad 810 tys. sztuk papierosów o wartości rynkowej pół miliona złotych. Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku nielegalnego procederu to około 650 tys. złotych.

Zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Teraz za czyny, o które są podejrzani, w świetle przepisów karno-skarbowych, grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysokie kary finansowe. Obaj mężczyźni decyzją sądu, na wniosek prokuratury, zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Powyższa realizacja to kontynuacja działań policjantów Centralnego Biura Śledczego, wymierzona w przestępczość akcyzową. Przypomnijmy, że w październiku 2013 r. zlikwidowana została na terenie Dolnego Śląska nielegalna fabryka papierosów, a w lutym 2014 r. krajalnia nielegalnego tytoniu.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film CBŚ zlikwidował magazyn z nielegalnymi papierosami


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik CBŚ zlikwidował magazyn z nielegalnymi papierosami (format flv - rozmiar 7.79 MB)

Powrót na górę strony