Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził ponad 200 km/h, nie zatrzymał się do kontroli

Data publikacji 25.07.2014

Ostródzcy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który na krajowej 7 przekroczył prędkość o ponad 100 km/h i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Funkcjonariusze, po krótkim pościgu, zatrzymali 35-latka, który wiózł dwoje swoich dzieci. Mieszkaniec Pasłęka nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego jechał tak szybko i czemu nie zatrzymał się do kontroli. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj, po godzinie 17.00 patrolujący krajową 7 w okolicach Miłomłyna funkcjonariusze ostródzkiej drogówki zostali nagle wyprzedzeni przez jadące bardzo szybko bmw. Pierwszy pomiar wideorejestratora wskazał 180 km/h. Widząc, że taką jazdą mężczyzna stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu, funkcjonariusze włączyli sygnały uprzywilejowania i natychmiast pojechali za piratem drogowym. Kierowca nie zareagował jednak na sygnały i jechał jeszcze szybciej. Po chwili wideorejestrator wskazał, że kierowca jedzie już z prędkością ponad 210 km/h.

Po kilku kilometrach mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało, jechał razem z żoną i dwójką swoich dzieci w wieku 6 i 12 lat. Sam przyznał, że naraził ich na ogromne niebezpieczeństwo. Nie potrafił jednak wytłumaczyć, dlaczego tak nieodpowiedzialnie się zachował.

35-letniemu Jackowi K. policjanci zatrzymali prawo jazdy. Jego niebezpieczna jazda będzie teraz miała swój finał w sądzie, ponieważ funkcjonariusze skierowali przeciwko niemu wniosek o ukaranie. Za takie wykroczenie, sąd oprócz grzywny w wysokości nawet 5 tysięcy złotych, może orzec utratę uprawnień do kierowania.

(KWP w Olsztynie / bf)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.39 MB)

Powrót na górę strony