Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli ponad 1200 litrów nielegalnego spirytusu

Data publikacji 30.07.2014

Funkcjonariusze z powiatu legnickiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewozili busem ponad 1200 litrów nielegalnego alkoholu. Podejrzani wpadli podczas kontroli drogowej prowadzonej przez policjantów z ruchu drogowego. Mundurowi sprawdzając dokładnie przewożony towar ujawnili schowane pod skrzynkami z warzywami plastikowe butelki z alkoholem bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymani staną teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy zatrzymali do kontroli samochód dostawczy marki Volkswagen, którym poruszali się dwaj mężczyźni. W trakcie wykonywania czynności policjanci dokładnie sprawdzili przewożony ładunek. W części bagażowej pojazdu znajdowały się skrzynki z warzywami, a pod nimi ukryte plastikowe butelki z alkoholem bez polskich znaków akcyzy.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa policjanci zatrzymali w tej sprawie dwóch mieszkańców Legnicy w wieku 27 i 29 lat. Po rozładowaniu całego towaru okazało się, że w samochodzie ukryto łącznie 1250 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Wstępnie ustalono, że zatrzymani uszczuplili podatek akcyzowy na kwotę około 65 tys. zł.

Śledczy obecnie sprawdzają dokładne pochodzenie alkoholu oraz miejsce jego przeznaczenia.

Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ostrzegają przed zakupem i spożywaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia, gdyż może to grozić utratą zdrowia, a nawet życia!!!

(KWP we Wrocławiu / bf)

Powrót na górę strony