Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ – Dilerzy narkotyków zatrzymani w drodze na Woodstock

Data publikacji 30.07.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami z KWP w Poznaniu oraz z KMP w Kaliszu zatrzymali grupę pseudokibiców kaliskiego klubu sportowego, którzy od dłuższego czasu przygotowywali się do przystanku Woodstock w dość nietypowy sposób - planowali sprzedawać podczas festiwalu narkotyki. Do tego celu zorganizowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Czterem zatrzymanym mężczyznom grozi teraz kara 8 lat więzienia.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego weszli w posiadanie informacji, z której wynikało, że pseudokibice kaliskiego klubu sportowego zamierzają pojechać na 20. "Przystanek Woodstock" i tam handlować narkotykami. Niezwłocznie więc podjęli działania i zorganizowali akcję zatrzymania podejrzanych.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali 3 osoby jadące samochodem osobowym na "Przystanek Woodstock". Po przeszukaniu pojazdu okazało się, że mężczyźni przewozili w aucie prawie pół tysiąca tabletek ecstasy, pól kilograma marihuany oraz 150 gramów amfetaminy.

Działania operacyjne oficerów CBŚ oraz procesowe funkcjonariuszy KMP w Kaliszu i policjantów z KPP w Turku, a także użycie śmigłowca ze stanu KWP w Poznaniu, doprowadziły do odnalezienia i zabezpieczenia plantacji konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Usytuowana była ona w lesie w powiecie kaliskim. Policjanci zabezpieczyli tam ponad pół tysiąca krzewów.

28 lipca br. zatrzymano kolejną osobę ze środowiska kaliskich pseudokibiców, będącą organizatorem zlikwidowanej plantacji. Ponadto przeprowadzono przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, do których zatrzymane osoby miały dostęp. W wyniku przeszukań policjanci odkryli pomieszczenia wyposażone w sprzęt do uprawy konopi indyjskich.

Podejrzani uprawiali konopie indyjskie od nasion do dorosłych roślin. Wysiewali nasiona, a następnie w kolejnej fazie wzrostu przesadzali konopie do doniczek. Byli w stanie w jednym pomieszczeniu wyhodować kilka tysięcy krzewów konopi indyjskich w jednym cyklu. Kolejnym krokiem uprawy było sadzenie wyhodowanych roślin w leśnym gruncie. Osoby zaangażowane w ten proceder były bardzo ostrożne. W obiektach, w których prowadzili uprawy, a także na plantacji ujawnionej w lesie, znajdowały się kamery rejestrujące otoczenie.

Prokurator Rejonowy w Kaliszu, na podstawie zebranego materiału dowodowego, postawił wszystkim 4 zatrzymanym osobom zarzuty z art. 57 ust. 2 i art. 53 ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych i tymczasowych aresztów. Mężczyznom grozi teraz kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.1 MB)

Powrót na górę strony