Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali dwóch niedoszłych samobójców

Data publikacji 05.08.2014

Policjanci z Bolesławca w ciągu jednego dnia interweniowali w dwóch różnych przypadkach dotyczących osób, z których zachowania wynikało, że chcą popełnić samobójstwo skacząc z wysokości. W pierwszym przypadku udało się przekonać siedzącego na Krzyżu Milenijnym mężczyznę do zejścia na dół. W drugim, policjanci musieli złapać desperata w chwili, gdy podjął decyzję do skoku z VII piętra bloku. Do zdarzeń doszło w miniony weekend.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymał informację o mężczyźnie siedzącym na Krzyżu Milenijnym, z którego zachowania wynika, że może próbować odebrać sobie życie. Na miejsce skierowano policjantów, Straż Pożarną i Pogotowie Ratunkowe. Po 4 godzinach negocjacji prowadzonych przez funkcjonariusza,  48 - letni mieszkaniec Bolesławca zgodził się zejść na dół.

Kilkadziesiąt minut po zakończeniu akcji dyżurny otrzymał informację o kolejnej próbie samobójczej w Bolesławcu. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zobaczyli mężczyznę siedzącego w oknie klatki schodowej na VII piętrze. 31 - latek nie reagował na próby nawiązania z nim kontaktu i wykrzykiwał, że chce popełnić samobójstwo. Obecni na miejscu policjanci złapali desperata w chwili próby skoku z wieżowca.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala.

(KWP we Wrocławiu / bf)

Powrót na górę strony