Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieudana próba przewozu bezakcyzowych wyrobów

Data publikacji 08.08.2014

Blisko 3 tys. litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy przewoził samochodem 34-letni mieszkaniec Łodzi. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów z lubelskiej drogówki w Jastkowie podczas rutynowej kontroli drogowej. Kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego to kwota blisko blisko 170 tys. złotych.

34-letni mieszkaniec Łodzi kierujący peugeotem boxerem wpadł wczoraj rano w Jastkowie podczas rutynowej kontroli. Mężczyzna, jadąc od strony Garbowa w kierunku  Lublina, znalazł się w zainteresowaniu patrolu z lubelskiej drogówki, ponieważ zmienił nagle kierunek jazdy. Podczas kontroli samochodu okazało się, że część ładunkowa wypełniona była kartonami, w których znajdowały się 5-litrowe plastikowe butelki. Okazało się, że przewożony jest w nich spirytus bez polskich znaków akcyzy skarbowej.  Mężczyzna wraz z nielegalnym towarem trafił na komisariat Policji w Niemcach, gdzie zabezpieczono nielegalny  towar. Po przeliczeniu okazało się, że 34-latek przewoził łącznie blisko 3 tys. litrów bezakcyzowego alkoholu.

Ustalono, że w przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości wyrobów bezakcyzowych Skarb Państwa zostałby narażony na uszczuplenie w podatku akcyzowym na kwotę blisko 170 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Policjanci zabezpieczyli od 34-latka na poczet przyszłych kar i grzywien 1 tys. złotych.

(KWP w Lublinie / pl)

 

Powrót na górę strony