Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stan instalacji elektrycznej przyczyną porażenia dzieci na karuzeli

Data publikacji 12.08.2014

Policjanci z komisariatu w Józefowie i z posterunku w Wiązownie prowadzą postępowanie w związku z wypadkiem, do którego doszło w wesołym miasteczku. Podczas jazdy na karuzeli została porażona prądem trójka 13-letnich dzieci. Funkcjonariusze wraz powołanym w tej sprawie zawodowym elektrykiem ustalili już, że doszło tu do licznych nieprawidłowości i zaniedbań technicznych.

Troje trzynastoletnich dzieci trafiło do szpitala po porażeniu prądem, którego doznali podczas korzystania z karuzeli w wesołym miasteczku, zorganizowanym przy okazji kościelnego odpustu. Na szczęście żadne z poszkodowanych dzieci nie odniosło obrażeń zagrażających ich życiu.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę po godzinie 20.00 w miejscowości Glinianka w gminie Wiązowna. Wesołe miasteczko należało do przedsiębiorcy z województwa łódzkiego, tego dnia podczas odpustu oferowało oprócz jazdy na karuzeli, także inne urządzenia służące do zabawy.

Wczoraj policjanci z Wiązowny i Józefowa wraz z powołanym w tej sprawie elektrykiem przeprowadzili szczegółowe oględziny karuzeli, podczas których ujawniono liczne nieprawidłowości dotyczące stanu technicznego podłączeń elektrycznych, w tym brak właściwego podłączenia i uziemienia karuzeli, spalona listwa w rozdzielniku prądu, brak zabezpieczenia przeciwporażeniowego.

Policjanci po zebraniu w tej sprawie wszystkich materiałów nie wykluczają, że osoba odpowiedzialna za udostępnianie niesprawnej karuzeli usłyszy zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, za co prawo przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony