Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przetrzymywali w bagażniku dwie osoby

Data publikacji 12.08.2014

Dwie osoby aresztowane, a wobec kolejnej poręczenie majątkowe - to bilans działania wobec podejrzanych o bezprawne pozbawienie wolności dwóch mieszkańców gminy Dobiegniew. Mężczyźni zostali zamknięci w bagażniku samochodu, a następnie wywiezieni do lasu.

Do zdarzenia doszło pod koniec zeszłego tygodnia w jednej z miejscowości na terenie gminy Dobiegniew. Na posesje poszkodowanego podjechało dwóch mężczyzn, którzy zażądali od niego i od jego kolegi wydania pieniędzy, które zostały im skradzione. W momencie, kiedy mężczyźni nie dogadali się, 32- i 35-latek siłą zamknęli dwie osoby w bagażniku samochodu. Następnie wywieźli ich do lasu i pozbawionych dopływu świeżego powietrza, przetrzymywali przez około trzy godziny. Po tym czasie wypuścili przetrzymywanych mężczyzn i zażądali wydania pieniędzy, dając im na to kilkadziesiąt godzin. Zagrozili także, że w przeciwnym razie ponownie ich wywiozą.

Poszkodowani, wyczerpani i przestraszeni, dotarli do domu jednego z nich i powiadomili o całym zajściu strzeleckich policjantów. W ciągu kolejnych godzin mundurowi namierzyli prawdopodobnych sprawców oraz ustalili kolejną osobę, którą okazała się żona jednego z nich. Cała trójka została zatrzymana i usłyszała zarzuty.

Sąd przychylił się do wniosku Policji oraz prokuratora i postanowił tymczasowo aresztować dwóch podejrzanych. Zatrzymana kobieta została zwolniona za poręczeniem majątkowym. Wszystkim za bezprawne pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem, grozi nawet do 5 lat więzienia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony