Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ odnaleźli szczątki mężczyzny zamordowanego 15 lat temu

Data publikacji 17.08.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP odnaleźli szczątki mężczyzny, który został zamordowany 15 lat temu. Jak ustalono, był on ofiarą porachunków gangsterskich i członkiem grupy przestępczej działającej na terenie Podlasia oraz Warmii i Mazur pod koniec lat 90. Funkcjonariusze zatrzymali jedną osobę, która usłyszała już zarzut zabójstwa i została tymczasowo aresztowana.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, prowadząc śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn – Południe, odnaleźli w lesie należącym do gminy Stawiguda szczątki ludzkie. Z informacji zgromadzonych przez śledczych wynika, że należą one do mężczyzny, który zaginął 15 lat temu. Był on członkiem zorganizowanej grupy przestępczej działającej pod koniec lat 90. na terenie dwóch województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Wszystko wskazuje na to, że został on uprowadzony, zamordowany, a jego zwłoki zakopano.

Policjanci CBŚ ustalili tożsamość zamordowanego i wytypowali sprawcę przestępstwa. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany. Śledztwo trwa. W jego toku policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

CBŚ

 

Powrót na górę strony