Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tytoń i krajanka tytoniowa w domu

Data publikacji 14.08.2014

Wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do 4,5 roku może grozić mężczyźnie i kobiecie, mieszkańcom powiatu świdnickiego, zatrzymanym za posiadanie liści tytoniu i krajanki tytoniowej bez akcyzy. Uszczuplenie na szkodę Skarbu Państwa w tej sprawie oszacowano na blisko 570 tysięcy złotych.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Świdnicy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Jeleniej Górze w trakcie prowadzenia działań na terenie powiatu świdnickiego, ujawnili krajankę tytoniową i liście tytoniu. W jednym z domów na terenie powiatu funkcjonariusze zabezpieczyli 342 kilogramy krajanki tytoniowej oraz liście tytoniu. Na posesji znajdowały się także dwie maszyny do cięcia tytoniu. Uszczuplenie na szkodę skarbu państwa w tej sprawie oszacowano na blisko 570 tysięcy złotych. Maszyny i tytoń zabezpieczyli funkcjonariusze Izby Celnej z Wrocławia.

Zatrzymani usłyszeli zarzut przerabiania i posiadania znacznych ilości tytoniu bez znaków akcyzy. Zastosowano wobec nich dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem paszportów.

Za czyn, o który są podejrzani może im grozić kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony