Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z 8 kg marihuany

Data publikacji 14.08.2014

Policjanci zatrzymali na dworcu kolejowym w Kielcach 43–latka podejrzewanego o przemyt najprawdopodobniej z Holandii znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna trafił w ręce policjantów tuż po tym, jak wysiadł z pociągu jadącego z Częstochowy do Kielc. Cennych informacji w tej sprawie dostarczył przypadkowy świadek. W walizce, którą miał przy sobie podejrzewany 43–latek, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 8 kg marihuany. Wartość zabezpieczonych środków odurzających szacowana jest na około pół miliona złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Wczoraj, przed południem policjanci z Kielc zostali poinformowani telefonicznie przez zaniepokojoną osobę, że w pociągu relacji Częstochowa – Kielce podróżuje podejrzany mężczyzna, który nerwowo się zachowuje i przewozi ze sobą sporych rozmiarów bagaż, którego pieczołowicie pilnuje i nie spuszcza z niego wzroku. Zaniepokojona osoba nie była pewna co znajduje się w bagażu, ale przekazane wstępne informacje policjanci potraktowali bardzo poważnie i niezwłocznie podjęli działania.

Szybko ustalili, że podejrzany mężczyzna wsiadł do pociągu w Częstochowie, a wcześniej odebrał z przechowalni walizkę, którą zabrał ze sobą. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna zmierza do Kielc. W efekcie, przygotowani na to policjanci, zatrzymali podejrzanego niezwłocznie po tym, jak wysiadł na kieleckim dworcu. Zabezpieczono również jego bagaż.
 
Jak się okazało, podejrzenia świadka były słuszne. Zatrzymanym okazał się 43–letni mieszkaniec Kielc. W walizce, którą przewoził w pociągu, policjanci znaleźli i zabezpieczyli 8,2 kg środka odurzającego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Susz był szczelnie zapakowany w folię.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Śledczy sprawdzają m.in. skąd pochodził znaleziony zabroniony towar i do kogo miał trafić, jednak ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej dotarł do Polski z Holandii.

Dzięki obywatelskiej postawie czujnego świadka zabroniony towar nie trafił na rynek. Szacuje się, że wartość zabezpieczonej marihuany to około pół miliona złotych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone będzie teraz pod nadzorem kieleckiej prokuratury. Zatrzymany mężczyzna, podejrzewany o przemyt znacznej ilości środków odurzających, trafił jeszcze wczoraj do policyjnego aresztu, a dzisiaj będzie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sprawa nadal jest badana, ma charakter rozwojowy.

Policjanci zwracają się do świadka, który przyczynił się do zatrzymania sprawcy, o to aby zgłosił się do prowadzących śledztwo. Za taką obywatelską postawę godną naśladowania deklarują wysoką nagrodę.

(KWP w Kielcach / pl)

Film Zatrzymany z 8 kg marihuany


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany z 8 kg marihuany (format flv - rozmiar 10.65 MB)

Powrót na górę strony