Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca nagrał – policjanci ukarali

Data publikacji 15.08.2014

Funkcjonariusze z powiatu lubińskiego ukarali osobę, która prowadząc auto wykonała bardzo niebezpieczny manewr wyprzedzania, powodując w ten sposób duże zagrożenie na drodze. Na szczęście nie doszło w tym przypadku do tragedii. Całe zdarzenie zostało jednak zarejestrowane kamerą samochodową innego kierującego, który przekazał nagranie policjantom. Sprawca otrzymał za swoje przewinienia kilkusetzłotowy mandat oraz punkty karne.

Coraz więcej kierowców decyduje się na montaż w swoich autach kamer rejestrujących to, co dzieje się na drodze. Takie nagrania mogą być pomocne w ustalaniu ewentualnych przyczyn różnych niebezpiecznych zdarzeń występujących na szlakach komunikacyjnych. Pamiętajmy jednak, aby piratów drogowych nie nagrywać za wszelką cenę.

Najważniejsze jest abyśmy zadbali o bezpieczeństwo swoje jak również innych. Chęć rejestracji i utrwalania takich sytuacji nie uprawnia w żaden sposób osoby nagrywającej do łamania przepisów i stwarzania zagrożenia.

Lubińscy policjanci analizując nagranie jednej z takich kamer samochodowych ustalili osobę, która spowodowała duże niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Swoim nieodpowiedzialnym i bezmyślnym działaniem stworzyła ona duże zagrożenie dla siebie oraz osób postronnych.

Kierujący samochodem marki Renault wyprzedzał w obrębie skrzyżowania oraz przejechał przez podwójną linię ciągłą. W związku z tym mieszkaniec Lubina otrzymał za to mandat w kwocie 300 złotych oraz 10 punktów karnych.

Policjanci kolejny raz apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Link do filmu: 

http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/wr/dzialania-policji/aktualnosci/1458,Kierowca-nagral-policjanci-ukarali.html

KWP Wrocław / ik

 

Powrót na górę strony