Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o włamanie do jubilera w rękach Policji

Data publikacji 15.08.2014

Policjanci ze strzyżowskiej komendy ustalili i zatrzymali osoby podejrzane o dokonanie włamania do sklepu jubilerskiego. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Policjanci o włamaniu do sklepu jubilerskiego w Strzyżowie zostali  powiadomieni na początku lipca br. Z ustaleń wynikało, że sprawcy ukradli wyroby jubilerskie tj. łańcuszki, medaliki i pierścionki na łączną sumę 120 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zaraz po  zgłoszeniu podjęli działania , aby ustalić sprawców przestępstwa.  Wkrótce trafili na trop dwóch mężczyzn. Okazali się nimi 26-latek  z powiatu rzeszowskiego i 36-latek z powiatu strzyżowskiego.

Podejrzani trafili do policyjnego aresztu, przyznali się do zarzucanych im czynów i  usłyszeli zarzuty. Policjanci ustalili, że mężczyźni skradzione przedmioty  prawdopodobnie sprzedali.  Na podstawie zebranego materiału dowodowego, prokurator zastosował  wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu  opuszczania kraju.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Rzeszów / ik

Powrót na górę strony