Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Zdrapkowy" oszust zatrzymany

Data publikacji 16.08.2014

W ręce bocheńskiej policji wpadł oszust, który wyłudzał kody płatnicze – podawał sprzedawcy kartę na której nie było środków, a potem wykorzystywał chwilę nieuwagi i wpisywał ukradkiem kod do swojego telefonu. Teraz 30 - latkowi grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali 30 - letniego mężczyznę, mieszkańca Bochni, który w ciągu kilku ostatnich miesięcy dokonał szeregu oszustw

Zatrzymany mężczyzna działał na terenie Bochni, Brzeska a także innych miejscowości, gdzie w wybranych sklepach prosił o wydrukowanie 16 - cyfrowego kodu, z reguły o wartości 100 lub 300 złotych. Po wydrukowaniu kodu wręczał pracownikowi sklepu kartę płatniczą w celu uiszczenia opłaty za wydrukowany kod. 

W momencie, gdy osoba obsługująca terminal była zajęta przeprowadzaniem transakcji mężczyzna niepostrzeżenie wstukiwał kod do swojego telefonu. W trakcie realizowania transakcji okazywało się, że na karcie płatniczej nie ma żadnych środków i w rezultacie została ona odrzucona przez system, uniemożliwiając dokonania płatności. Mężczyzna fałszywie tłumacząc się, że o tym nie wiedział oznajmiał, że zaraz wróci po wydruk z gotówką. W rezultacie oddalał się  ze sklepu, a zdobyty kod realizował przeprowadzając transakcje internetowe.

W związku z tą sprawą 30 - letniemu mieszkańcowi Bochni zostały przedstawione zarzuty oszustwa, za które grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Bocheńscy policjanci w dalszym ciągu ustalają, czy mężczyzna swoim przestępczym działaniem oszukał inne osoby, które do tej pory nie zdecydowały się o tym poinformować policji. W związku z tym zwracamy się do wszystkich, którzy zostali w ten sam sposób oszukani o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Bochni, aby złożyć zawiadomienia w tej sprawie

KWP Kraków / ik

Powrót na górę strony