Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowania plantacja konopi

Data publikacji 17.08.2014

Policjanci z powiatu lubańskiego namierzyli i zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. W wyniku przeprowadzonej realizacji zabezpieczono blisko 30 krzewów i ponad 350 porcji środków odurzających. Plantacja prowadzona była w budynku mieszkalnym w pomieszczeniu wyposażonym w specjalistyczny sprzęt. W tej sprawie zatrzymano dotychczas jedną osobę, o której losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze z komendy w Lubaniu prowadząc czynności operacyjne na podległym terenie uzyskali informację o miejscu, w którym mogą znajdować się narkotyki. W budynku mieszkalnym jednej z miejscowości powiatu funkcjonariusze ujawnili „domową” uprawę marihuany.

W zabezpieczonym miejscu znajdowały się urządzenia służące do odpowiedniej pielęgnacji roślin m.in. specjalistyczne oświetlenie, wentylatory oraz środki chemiczne. Łącznie policjanci ujawnili 11 dojrzałych krzaków konopi oraz 18 sadzonek w różnych fazach wzrostu. Dodatkowo w trakcie przeszukania znaleziono jeszcze marihuanę w ilości pozwalającej na uzyskanie ponad 350 porcji handlowych tego narkotyku.

W przedmiotowej sprawie zatrzymano jedną osobę. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu, w tym, jakie było dalsze przeznaczenie uzyskiwanych w tym miejscu środków odurzających.

Przypomnijmy, że uprawa konopi zagrożona jest karą do 3 lat, a w przypadku, gdy można z niej uzyskać znaczną ilość narkotyków, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi zaś kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość środków odurzających, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Wrocław / ik

Powrót na górę strony