Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice rozbrojeni przed meczem

Data publikacji 18.08.2014

Policjanci ujawnili niebezpieczne narzędzia, które były przewożone przez pseudokibiców jednej z krakowskich drużyn w kilku samochodach. Zabezpieczono m.in. maczety, siekiery, miecz samurajski i bagnet. Wszystko wskazuje na to, że tak uzbrojeni wybierali się na mecz do Wrocławia.

Aby zapobiegać zakłócaniu porządku przez pseudokibiców - bójkom i tzw. ustawkom, krakowscy policjanci nie tylko zabezpieczali przejazdy zorganizowanych grup udających się na mecze do innych miast i patrolowali ulice, ale także prowadzili kontrole. Dzięki temu w porę ustalili osoby, które - przemieszczając się na mecz kilkoma samochodami - miały przy sobie niebezpieczne narzędzia.

Jedną z takich kontroli przeprowadzili  w niedzielę policjanci Oddziału Prewencji Policji oraz Komendy Miejskiej Policji  w Krakowie – przy ulicy Kobierzyńskiej skrupulatnie sprawdzone zostały pojazdy, jakimi poruszali się pseudokibice jednej z krakowskich drużyn piłkarskich. Wylegitymowano 22 osoby przemieszczające się sześcioma samochodami – zabezpieczono 8 maczet, bagnet, 2 siekiery, miecz samurajski, 5 pojemników z gazem, rurkę metalową, pałkę oraz kominiarkę. Wszystko wskazuje na to, że tak uzbrojeni pseudokibice wybierali się na mecz do Wrocławia .  

Posiadanie niebezpiecznych narzędzi w miejscu publicznym jest zabronione, jeśli z okoliczności można wnioskować, że mogą służyć do popełnienia przestępstwa. Sprawa zostanie skierowana do sądu.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony