Kolejny sportowy sukces grójeckich policjantów

Data publikacji 18.08.2014

W niedzielę 17 sierpnia 2014 roku kolejny raz policjanci z Grójca wystartowali w III Edycji Volvo Triathlon Series w Chodzieży. Zajęli znakomite drugie miejsce, czym poprawili swój ostatni wynik.

Tegoroczny triathlon w Chodzieży okazał się niezwykle udany dla naszych kolegów. W klasyfikacji sztafet na dystansie 1/4 Ironman drugie miejsce wywalczyła drużyna grójeckich policjantów, w składzie mł. insp. Marek Szewczyk (rower), kom. Dariusz Grzybowski (pływanie) i st. asp. Marcin Bielski (bieg).

Zawody w tej kategorii uważane są za najbardziej prestiżowe zawody triatlonowe na świecie. W każdym ze startów bierze udział od kilkuset do kilku tysięcy osób. Nasi zawodnicy musieli przepłynąć 950 m, przebiec 10,5 km i przejechać rowerem 45 km. W triathlonie startowały 22 sztafety. To doskonały wynik policjantów, w ubiegłej edycji zawodów, która odbyła się w Nieporęcie zajęli miejsce trzecie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć.