Aktualności

Czujny operator monitoringu

Data publikacji 18.08.2014

Dzięki czujności operatora miejskiego monitoringu policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zniszczyli wiatę przystankową w centrum Zabrza. O winie sprawców przesądził obraz zarejestrowany przez jedną z kamer. Stróże prawa zatrzymali jeszcze jednego młodego mężczyznę, który awanturował się podczas przeprowadzania interwencji. Został on umieszczony w izbie wytrzeźwień.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. 20 minut po północy operator monitoringu miejskiego zauważył grupę młodych mężczyzn demolujących wiatę przystankową przy ulicy Goethego. O zdarzeniu tym powiadomił dyżurnego policji, a ten na miejsce skierował patrol z komisariatu II.

Szybko podjęta interwencja doprowadziła do zatrzymania sprawców - 19-letniego mieszkańca Piekar Śląskich oraz 17-letniego zabrzanina. Obaj odpowiedzą za zniszczenie mienia. W trakcie interwencji policjanci zatrzymali jeszcze jednego mężczyznę, który awanturował się. Ze względu na jego stan - prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie - przewieziono go do izby wytrzeźwień.

(KWP w Katowicach / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.15 MB)

Powrót na górę strony