Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po pościgu

Data publikacji 18.08.2014

Policjanci świebodzińskiej drogówki, na drodze K-92, zatrzymali kierowcę, który uciekając przed policyjnym pościgiem, taranował radiowozy oraz sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu drogowym. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie wobec podejrzanego zastosowany został trzymiesięczny areszt.

W piątek (15 sierpnia), tuż po godzinie 21:00, dyżurny świebodzińskiej policji otrzymał informację, że drogą K-92 od Poznania w kierunku Świecka prowadzony jest policyjny pościg. Mundurowi z Poznania, Nowego Tomyśla i Międzyrzecza ścigali kierującego oplem, który nie zatrzymał się do kontroli. Do pościgu dołączyły również świebodzińskie patrole. Kierujący oplem podczas ucieczki taranował policyjne radiowozy, wielokrotnie przekraczał dozwoloną prędkość, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, zajeżdżał drogę nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdom zmuszając kierujących tymi pojazdami do wykonywania gwałtownych manewrów hamowania i zjeżdżania z jezdni na pobocze. Mężczyzna sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu drogowym.

Pościg zakończył się  w rejonie miejscowości Poźrzadło, gdzie świebodzińscy funkcjonariusze ustawili posterunek blokadowy. Kierujący został zatrzymany. Jak się później okazało, 38-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego był pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało około 1,5 promila alkoholu we krwi. W niedzielę (17 sierpnia) na wniosek Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie wobec podejrzanego sąd aresztował nieodpowiedzialnego kierowcę na trzy miesiące. Za popełnione podczas ucieczki  przestępstwa sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym i kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, zatrzymany stracił już prawo jazdy. Grozi mu także 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / bf)

Powrót na górę strony