Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Utrudnienia w ruchu drogowym w związku z koncertem Justina Timberlakea

Data publikacji 18.08.2014

Policjanci informują, że w związku z jutrzejszym koncertem Justina Timberlakea na gdańskim stadionie należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Funkcjonariusze z wydziałów prewencji i ruchu drogowego będą strzegli bezpieczeństwa na drogach. Będą starali się na bieżąco organizować tam, gdzie to możliwe, objazdy lub ruch wahadłowy, aby usprawnić poruszanie się kierowców w Gdańsku.

Jutro na stadionie PGE Arena w Gdańsku odbędzie się koncert Justina Timberlakea. Gdańscy policjanci będą zabezpieczać to wydarzenia. Policjanci będą dbalii o bezpieczeństwo mieszkańców Gdańska oraz wszystkich osób wybierających się na koncert. Postarają się również, aby utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane wyłączeniem ulic były jak najmniej dotkliwe dla kierowców.

Po godzinie 18.00 rozpocznie się wpuszczanie na stadion osób posiadających określone bilety. Około godziny 21.00 ma się rozpocząć koncert.

Od godz. 16.00 do 00.00 z ruchu zostanie wyłączona ul. Uczniowska.

Poniżej przedstawiamy listę dodatkowych, bezpłatnych parkingów na terenie Gdańska:

- ul. Droga Zielona, na odcinku od Al. Hallera do ul. Nowa Gdańska (w obu kierunkach),

- Al. Hallera, na odcinku od ul. Droga Zielona do ul. Wczasy (w obu kierunkach),

- ul. Marynarki Polskiej na odcinku od ul. Uczniowskiej do ul. Wyzwolenia (w obu kierunkach),

 -ul. Czarny Dwór na odcinku od Al. Hallera do ul. Jana Pawła II (prawy pas w jednym kierunku),

- parking w rejonie skrzyżowania Al. Jana Pawła II z ul. Czarny Dwór - parking Molo.

Na stadion będzie można dojechać również komunikacją miejską, tj. tramwajem nr 1, 7 i 10 (przystanek przy ul. Marynarki Polskiej). Rozkład jazdy znajduje się na: www.ztm.gda.pl Tramwaje nie będą kursować po koncercie.

Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajdować się będą na parkingu P5 (wjazd od ul. Marynarki Polskiej). Wjazd na parking będzie możliwy tylko na podstawie Europejskiej Karty Parkingowej Osoby Niepełnosprawnej.

Po zakończeniu koncertu wyjazd z parkingu P4 będzie odbywał się tylko w prawą stronę, czyli w kierunku węzła Harfa. W stronę ul Marynarki Polskiej zostanie poprowadzony tylko ruch pieszych.

(KWP w Gdańsku / bf)

Powrót na górę strony