Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli pół kilograma amfetaminy

Data publikacji 18.08.2014

Na trzy miesiące do aresztu trafił inowrocławianin podejrzany o przestępczość narkotykową. Policjanci do sprawy zabezpieczyli blisko pół kilograma amfetaminy. Za posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Od dłuższego czasu policjanci zbierali informacje o osobach, które mogą zajmować się przestępczością narkotykową. W czwartek (14.08.14) wieczorem inowrocławscy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego przystąpili do realizacji sprawy. Na jednej z ulic w Inowrocławiu kryminalni zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. W reklamówce, którą miał przy sobie, oraz w jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli blisko pół kilograma amfetaminy i niewielkie ilości suszu roślinnego. Ponadto do laboratorium kryminalistycznego trafił kilogram białego proszku - badanie laboratoryjne wykaże, czy są to środki narkotyczne.

Zatrzymany 46-letni inowrocławianin trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych podejrzany usłyszał zarzut posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna został doprowadzony do sądu, który przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował podejrzanego na trzy miesiące. 46-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem, za to przestępstwo może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony