Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za dużo osób w busie - zatrzymane prawo jazdy

Data publikacji 19.08.2014

Policjanci z Kępna zatrzymali prawo jazdy 51-letniej kobiecie, która przewoziła w busie zbyt dużą ilość pasażerów. Wśród 10 osób znajdujących się w busie były dzieci i młodzież. Dzieci nie miały fotelików, ani zapiętych pasów, a nastolatkowie - z braku miejsc, siedzieli na nadkolach busa w przestrzeni bagażowej.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali na terenie miasta do kontroli drogowej busa, którym kierowała 51-letnia mieszkanka gm. Trzcinica. Po rozpoczęciu kontroli policjanci ocenili stan techniczny pojazdu. Podczas oględzin auta zwrócili uwagę, że w busie znajduje się byt duża ilość pasażerów.

Bus technicznie był przystosowany do przewozu 9 osób. Dodatkowo jedno z siedzeń zostało wymontowane, co zmniejszyło ilość miejsc dla podróżujących do 8. Tymczasem w busie siedziało 10 osób, w tym dzieci i młodzież. Nikt, z całej dziesiątki, nie miał zapiętych pasów a dzieci nie posiadały wymaganych przepisami fotelików bezpieczeństwa. To jednak nie wszystko. Dwoje nastolatków, z braku miejsc siedzących, zmuszonych było podróżować autem, siedząc bezpośrednio na…. nadkolach busa, w przestrzeni bagażowej.

Taki sposób podróżowania zagrażał bezpieczeństwu osób znajdujących się w aucie. Wobec nieodpowiedzialnej kobiety, która kierowała autem i odpowiadała za wszystkich pasażerów, wyciągnięto więc odpowiednie konsekwencje prawne. Kobieta usłyszała zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za co grozi jej wysoka kara grzywny. Ponadto, decyzją policjantów, kobiecie zatrzymano prawo jazdy. Materiały sprawy zostaną skierowane do Sądu Rejonowego w Kępnie.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony