Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o kradzieże aut „na kółko”

Data publikacji 19.08.2014

Policjanci wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP prowadzili działania skierowane przeciwko członkom grupy przestępczej dokonujących kradzieży luksusowych samochodów metodą na tzw. "kółko" i "stłuczkę". W ręce mundurowych wpadli 40-latkowie Sławomir O. ps. Usior oraz Rafał S. ps. Skroba, podejrzany o kradzież bmw X5. Trzeci z mężczyzn, 48-letni Gerard B., odpowie za pomoc w ukrywaniu kradzionych pojazdów. Wobec Rafała S. i Gerarda B. sąd zastosował tymczasowy 3-miesięczny areszt.

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową w trakcie zorganizowanych działań prowadzonym przeciwko złodziejom aut na tzw. „kółko” lub „stłuczkę” zatrzymali dwóch 40-latków Rafała S. ps. Skroba i Sławomira O. ps. Usior jako osoby podejrzewane o kradzież w wyniku rozboju na terenie Pragi Południe samochodu bmw X5 o wartości 400 tysięcy złotych. Rafał S. ps. Skroba odpowie za kradzież samochodu.

W ręce policjantów wpadł też 48-letni Gerard B. Prokurator przedstawił mu dwa zarzuty dotyczące pomocy w ukrywaniu skradzionego bmw X5, a także toyoty land cruiser, o wartości 152 tysięcy złotych, która została skradziona w Mińsku Mazowieckim.

Ponadto na terenie zorganizowanych przez Gerarda B. „dziupli samochodowych”, w Wesołej i Warszawie, policjanci odnaleźli przechowywane przez członków grupy skradzione samochody: mercedesa, toyotę land cruiser i bmw X5 oraz dwie skrzynie biegów od bmw X5 skradzionego w Niemczech i bmw 545, który został skradziony na warszawskiej Ochocie.

Sąd na Pradze Południe zastosował wobec Rafała S. i Gerarda B. tymczasowy areszt na 3 miesiące.

(KSP / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.13 MB)

Powrót na górę strony