Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka zajęła 8 miejsce w Biegu Katorżnika w klasyfikacji kobiet

Data publikacji 19.08.2014

Bieg Katorżnika – to jeden z najbardziej wymagających i znanych biegów ekstremalnych w kraju, organizowany m.in. przez Wojskowy Klub Biegacza Meta. X jubileuszowy bieg odbył się 16 sierpnia br. w Lublińcu - Kokotek i wzięły w nim udział osoby z jednostek specjalnych i instytucji państwowych tj. BOR, Policja, JWK, a także z innych jednostek jak straż pożarna czy straży graniczna. Łączna liczba startujących opiewała na około 1217 osób. W biegu kobiet wystartowała również funkcjonariuszka Komisariatu Policji w Strawczynie, która dobiegła na metę jako ósma.

Jednym z biegów Katorżnika był bieg kobiet, który liczył 10,2 km. W biegu tym wzięło udział 149 osób. Trasa katorżnika przebiegała głównie po wodzie sięgającej szyi, błocie, bagnach. Marszruta to ok. 2 kilometry biegu, w dodatku po trudnym leśnym terenie  przez krzaki, rowy, itp. (nie po drogach czy ścieżkach). W biegu kobiet wzięła udział funkcjonariuszka Komisariatu Policji w Strawczynie, na co dzień zajmująca się prowadzeniem postępowań przygotowawczych - sierż. sztab. Katarzyna Wójcik. Był to jej drugi tego typu występ w bieżącym roku, po biegu Hunt Rub, który odbył się w Bałtowie (zajęła wtedy 1 miejsce).

Policjantka ze Strawczyna w mocno obsadzonym biegu dobiegła na metę jako 8. z czasem 02:08:30 s.

Z relacji jaką przekazała uczestniczka wynika, że bieg wymagał niezmiernej wytrzymałości psychicznej, fizycznej, odporności na ból związany głównie z licznymi przeszkodami czyhającymi w wodzie m.in. kamienie, gałęzie i korzenie drzew - uderzającymi w piszczele, jak również wymagał dobrego przygotowania pływackiego.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony