Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował podjąć z banku 650 tys. zł

Data publikacji 21.08.2014

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo. 38-latek posługując się dowodem tożsamości ze swoim zdjęciem, lecz innym nazwiskiem, próbował wybrać z konta klienta jednego z banków 650 tys. zł. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, Marcin I. został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za oszustwo może mu teraz grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 38-latka doszło w miniony poniedziałek po południu, w jednym z banków w centrum Warszawy. W oddziale placówki pojawił się mężczyzna, który przedstawiając się jako klient banku chciał zamówić, a następnie podjąć z konta 650 tys. złotych. Posłużył się w tym celu dowodem osobistym, sfałszowanym, jak się okazało chwilę później po weryfikacji. W dokumencie widniało jego zdjęcie, ale nazwisko było już właściciela rachunku.

Kiedy pracownicy banku zorientowali się, że mają do czynienia z oszustem, wezwali policjantów ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego, którzy zatrzymali kompletnie zaskoczonego obrotem sprawy Marcina I. 38-latek twierdził, że wspomniany dokument tożsamości po przekazaniu wcześniej swojego zdjęcia wyrobił mu mężczyzna, którego poznał w biurze pośrednictwa pracy. Za pójście do banku i wybranie pieniędzy Marcin I. miał otrzymać 1 tys. złotych. Policjanci sprawdzą czy 38-latek mówi prawdę i kto jeszcze może mieć związek z tym przestępstwem.

Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, na wniosek śródmiejskiej prokuratury, mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(KSP / pl)

 

Powrót na górę strony