Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne zabezpieczenie meczu Legia Warszawa – FK Aktobe

Data publikacji 29.08.2014

Wczoraj wieczorem policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz służb kryminalnych zabezpieczali mecz Legii Warszawa i FK Aktobe. Spotkanie odbyło się na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Po raz kolejny doszło do złamania przez grupę kibiców przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych przez użycie środków pirotechnicznych. Na skutek odpalenia rac poparzona została jedna osoba.

Podobnie jak podczas zabezpieczenia wielu poprzednich meczów na stadionie przy ul. Łazienkowskiej, tak i tym razem funkcjonariusze ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo w rejonie stadionu i na drogach dojazdowych. Wskazywali kierowcom, którzy przyjechali własnymi pojazdami na wyznaczone parkingi, a po zakończonym meczu umożliwiali im płynny wyjazd.

Z kolei policjanci prewencji i służb kryminalnych pilnowaliby nie doszło do zakłóceń porządku, reagowali na wszystkie zgłoszenia oraz pomagali kibicom bezpiecznie i bez przeszkód wrócić do domów. Podczas trwania meczu w Komendzie Stołecznej Policji działał sztab, który koordynował policyjne działania związane z zabezpieczeniem imprezy sportowej.

To tam spływały meldunki od dowódców poszczególnych podoperacji, tutaj również na bieżąco analizowane były wszystkie informacje i podejmowane decyzje. Utrzymywano też bezpośredni kontakt ze służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo w centrum miasta.

Niestety po raz kolejny doszło do złamania przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Na trybunie północnej tzw. żylecie odpalone zostały środki pirotechniczne. Skutkiem nieodpowiedzialnego zachowania było poparzenie jednej z obecnych na trybunie kobiet, której konieczne było udzielenie pomocy medycznej.

(KSP / pl)

 

Powrót na górę strony