Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili nielegalną krajankę za prawie ćwierć miliona

Data publikacji 01.09.2014

Golubsko-dobrzyńscy policjanci po przeprowadzonej kontroli peugeot partnera zabezpieczyli ponad 240 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Do wyjaśnienia zatrzymany został 20-latek kierujący samochodem. Z szacunkowych wyliczeń wynika, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku to prawie ćwierć miliona złotych.

W piątek (29.08.2014) około 16.00 mundurowi z Golubia-Dobrzynia skontrolowali zaparkowanego na ulicy Polnej peugeota partnera. Kierowca wyraźnie się tym zdenerwował. Po chwili wszystko było jasne. W części ładunkowej pojazdu policjanci znaleźli 13 wypchanych worków. Po sprawdzeniu okazało się, że było w nich ponad 240 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 20-letni kierowca został zatrzymany do wyjaśnienia. Mieszkaniec powiatu żarskiego, woj. lubuskiego, trafił do policyjnego aresztu. Z szacunkowych danych wynika, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku to prawie ćwierć miliona złotych.

Następnego dnia, (30.08.2014) na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych mężczyzna usłyszał zarzut. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za to przestępstwo grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3, bądź obie kary łącznie.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Film Policjanci przechwycili nielegalną krajankę za prawie ćwierć miliona

Pobierz plik Policjanci przechwycili nielegalną krajankę za prawie ćwierć miliona (format mp4 - rozmiar 1.59 MB)

Powrót na górę strony