Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo

Data publikacji 02.09.2014

Policjant z mławskiego Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego uratował życie mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Aby dostać się do potrzebującego pomocy mławianina, musiał wyważyć drzwi do mieszkania.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem na jednym z mławskich osiedli. Dyżurny Policji otrzymał informację od zaniepokojonej osoby, że 28-letni mieszkaniec Mławy najprawdopodobniej chce targnąć się na swoje życie. Natychmiast po zgłoszeniu, do mieszkania 28-latka wysłano patrol policji. Drzwi były zamknięte, nikt nie odpowiadał na wezwania. Funkcjonariusz zdecydował się wejść do mieszkania na pierwszym piętrze bloku przez balkony, po czym - wyważając okno - dostał się do wnętrza, gdzie zauważył leżącego na łóżku, nieprzytomnego mężczyznę.

Policjant udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Wezwano pogotowie ratunkowe. Jak się okazało, mężczyzna prawdopodobnie zażył dużą ilość tabletek i popił je alkoholem. 28-latek został przewieziony do szpitala. Następnego dnia odzyskał świadomość. Rozmawiał z policjantem, który uratował mu życie. Był wdzięczny za okazaną pomoc.

(KWP Radom / mb)

Powrót na górę strony