Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Groźny przestępca zatrzymany w Brazylii dzięki informacjom przekazanym przez małopolskich policjantów

Data publikacji 02.09.2014

Poszukiwany listem gończym przez polski wymiar sprawiedliwości 42-latek należał do „gangu porywaczy” rozbitego przez małopolską Policję w 2011 roku. Zatrzymany zaopatrywał gang w broń. Handlował też narkotykami, brał udział w napadach, wymuszeniach, porwaniach, a także posługiwał się fałszywymi dokumentami.

Zatrzymany brał udział między innymi w porwaniu 16-letniej wówczas (2011 rok) córki krakowskiego biznesmena. Została ona porwana z przystanku tramwajowego, a porywacze w zamian za jej uwolnienie żądali okupu.

Dzięki szybkiej akcji małopolskich Policjantów i rozbiciu grupy przestępczej nie doszło wówczas do kolejnych dwóch porwań – przygotowywano porwanie 18 i 19-latki, które już od kilku tygodni były obserwowane. Córki zamożnych biznesmenów nie zdawały sobie z tego sprawy, nie wiedziały również, że przygotowywane są już kryjówki, gdzie miały być przetrzymywane.

W 2011 roku w związku ze sprawą zatrzymano 10 osób, od tamtej pory poszukiwany był 42-letni mężczyzna. Małopolscy policjanci niemal od razu uzyskali informacje, że uciekł on do Ameryki Południowej, po jakimś czasie, że znajduje się w Brazylii - a kilka tygodni temu namierzyli jego kryjówkę.

O naszych ustaleniach cały czas informowaliśmy kolegów z policji brazylijskiej. 

(KWP Kraków / mb)

Powrót na górę strony