Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wywróciła się quadem z 5-letnim dzieckiem. Miała 3,5 promila alkoholu w organizmie

Data publikacji 04.09.2014

29-letnia kobieta naraziła 5-letnią dziewczynkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Podjechała quadem pod szkołę, a następnie wioząc czterokołowcem jedno z dzieci wywróciła pojazd i uciekła z miejsca zdarzenia. Badanie wykazało u kobiety blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie, a pojazd, którym kierowała nie był dopuszczony do ruchu. Dziewczynka z potłuczeniami ciała trafiła do szpitala, jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wczoraj o godz. 15:00 matka 5-latki zawiadomiła Policję, że nieznana jej kobieta podjechała quadem pod szkołę w miejscowości Różanka, a następnie wioząc czterokołowcem jej córkę wywróciła pojazd, w wyniku czego dziewczynka doznała obrażeń ciała. Sprawczyni uciekła z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu dziecku.

Sprawą zajęli się włodawscy policjanci i już po niespełna godzinie ustalili kierującą quadem. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u 29-letniej mieszkanki gm. Włodawa blisko 3,5 promila, natomiast pojazd, którym kierowała kobieta nie był dopuszczony do ruchu.

Od kierującej policjanci pobrali krew do badań. Mundurowi przesłuchują świadków w celu ustalenia szczegółowych okoliczności tego zdarzenia. Poszkodowana 5-latka z  potłuczeniami ciała trafiła do włodawskiego szpitala, skąd po przebadaniu przez lekarza wróciła do domu. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierująca quadem kobieta odpowie za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Jazda na podwójnym gazie zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony