Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Maksymalny wymiar kary za przewóz ciężarówką 40 osób

Data publikacji 04.09.2014

Grzywna w wysokości 5 tys. zł, zwrot kosztów sądowych oraz półroczny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – to kara orzeczona przez Sad Rejonowy w Strzelcach Kraj. wobec 41-letniego kierowcy, który w połowie lipca przewoził 40 osób na skrzyni ładunkowej ciężarówki. Bulwersujący przypadek ujawniony został przez strzeleckich policjantów.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 15 lipca tego roku, na drodze niedaleko Strzelec Krajeńskich w lubuskiem. Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali wówczas do kontroli ciężarówkę, której kierowca przewoził na skrzyni ładunkowej 40 pracowników sezonowych. Przestrzeń ładunkowa ciężarówki w żaden sposób nie była przystosowana do przewozu osób. W aucie nie było siedzeń, okien ani nawet wentylacji. W tak bulwersującym przypadku interweniujący policjanci uznali, że ze względu na możliwe zagrożenie bezpieczeństwa przewożonych ludzi należy odstąpić od ukarania prowadzącego auto mandatem, kierując w tym przypadku wniosek do sądu. Mężczyźnie zatrzymano również prawo jazdy.

2 września do Komendy Powiatowej w Strzelcach wpłynęła kopia wyroku w tej sprawie. Miejscowy Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku strzeleckich policjantów, orzekając wobec 41-kierowcy karę w maksymalnej wysokości. Przewożący osoby mężczyzna będzie musiał zapłacić 5 tys. złotych grzywny, zwrócić koszty postępowania sądowego i przez pół roku powstrzymywać się od prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wyrok nie jest prawomocny.

"Na pace" auta wiózł 40 osób ►

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony