Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym

Data publikacji 05.09.2014

Policjanci z kędzierzyńskiej drogówki dołączyli do kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które poprzez pozytywne emocje mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Funkcjonariusze rozdawali niebieskie serduszka, na których każdy może dopisać swój osobisty przekaz dla bliskiego mu kierowcy.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla włączyli się w ogólnopolskie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzisiaj w ramach kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”, której partnerem jest Policja, funkcjonariusze ruchu drogowego rozdawali niebieskie serduszka na których wypisane są różne hasła np.: „Mamo, czekamy w domu. Kocham, jedź ostrożnie”, czy też „Sama kredytu nie spłacę. Kocham jedź ostrożnie”. Są także serduszka bez napisu, gdzie każdy może dopisać swój osobisty przekaz.

Taki podarunek wręczony kierowcy przez bliską mu osobę, może być impulsem, który sprawi, że ten zdejmie nogę z gazu, zapnie pasy bezpieczeństwa i będzie jechał bezpiecznie. Słowa zapisane na serduszku, powieszone np. przy lusterku w samochodzie mają przypominać kierowcy, że jest kochany, a w domu czekają na niego bliscy i dlatego powinien jechać bezpiecznie.

Policjanci rozdawali serduszka kierowcom i pasażerom podczas kontroli drogowych, a także dzieciom i młodzieży w rejonach szkół. Osoby, które otrzymały serduszka przyjmowały je bardzo chętnie.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony