Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wywracał płyty nagrobkowe – zatrzymany miał ponad 3 promile

Data publikacji 09.09.2014

Średzcy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o znieważenie miejsca spoczynku i uszkodzenie w różnym stopniu 20 nagrobków na cmentarzu komunalnym. Sprawca powywracał płyty kamienne, powyrywał wazony i porozbijał znicze. W chwili zatrzymania mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie wykazało u niego ponad 3 promile. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali na terenie cmentarza komunalnego mężczyznę podejrzewanego o uszkodzenie nagrobków i znieważenie miejsca spoczynku zmarłych. Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło w Środzie Śląskiej, w godzinach wieczornych. Policjanci ustalili, że mężczyzna zatrzymany na terenie cmentarza uszkodził w różnym stopniu kilkanaście nagrobków, wywracając płyty kamienne, wyrywając wazony, czy też rozbijając znicze.

Po zatrzymaniu podejrzewanego, został on doprowadzony do średzkiej jednostki Policji, gdzie przeprowadzono m.in. badanie na zawartość alkoholu w organizmie. Wykazało ono u mężczyzny ponad 3 promile.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają w dalszym ciągu wszystkie okoliczności tego zdarzenia, w tym rozmiar dokonanych przez sprawcę uszkodzeń. Czynności prowadzone są w kierunku zniszczenia nagrobków i znieważenia miejsca spoczynku.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów, przestępstwo zniszczenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat, natomiast znieważenie miejsca spoczynku zmarłego, do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony