Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wniosek do sądu za niebezpieczną jazdę

Data publikacji 10.09.2014

Policjanci Ruchu Drogowego z Sulęcina zarejestrowali niebezpieczną jazdę kierowcy mitsubishi. 21-latek przekroczył prędkość i wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej. Funkcjonariusze skierowali wniosek do sądu, który zadecyduje o wysokości kary dla kierowcy.

W piątek (5 września) policjanci sulęcińskiej drogówki pełnili służbę na odcinku drogi krajowej nr 22, pomiędzy miejscowościami Słońsk i Krzeszyce. Przed godziną 21.00 zauważyli pędzący pojazd i zarejestrowali niebezpieczną jazdę kierującego mitsubishi. 21-letni mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 71 km/h, w miejscu, w którym można jechać maksymalnie 90 km/h. Chwilę później kierowca wykonał niebezpieczny manewr. Na linii podwójnej ciągłej wyprzedził jadący przed nim pojazd. Łuk drogi prowadzący w prawo i późna pora powodowały, że widoczność w tym miejscu była ograniczona. Kierowca jednak to zlekceważył. Młody mężczyzna nie otrzymał  mandatu - policjanci skierowali wniosek do sądu, który zadecyduje o wysokości kary. Za powyższe wykroczenia grozi grzywna do 5 tys. złotych.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Film Wniosek do sądu zamiast mandatu


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wniosek do sądu zamiast mandatu (format flv - rozmiar 23.61 MB)

Powrót na górę strony