Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant udzielił pomocy rowerzyście

Data publikacji 10.09.2014

Komendant Główny Policji udzielił dziś rano pomocy rowerzyście, który został ranny w zdarzeniu drogowym. Po godzinie 9.00 generalny inspektor dr Marek Działoszyński jechał ul. Puławską. W tym czasie na wysokości numeru 7/9 doszło do wypadku. Szef Policji udzielił pomocy poszkodowanemu rowerzyście i niezwłocznie wezwał na miejsce pogotowie i policjantów ruchu drogowego.

O 9.30 na ulicy Puławskiej doszło do wypadku drogowego. Kierujący rowerem mężczyzna został ranny w zdarzeniu drogowym. Tuż po tym na miejscu wypadku znalazł się Komendant Główny Policji gen. insp. dr Marek Działoszyński, który w tym czasie przejeżdżał ul. Puławską. Policjant błyskawicznie zareagował. Przeniósł rowerzystę ze środkowego pasa ruchu w bezpieczne miejsce na chodnik i udzielił mu pierwszej pomocy. Mężczyzna jechał bez kasu i na skutek upadku z roweru na jezdnię doznał obrażeń głowy. Szef policji zachował niezbędną w takich przypadkach zimną krew, skorzystał z samochodowej apteczki, oczyścił i zaopatrzył ranę. Na miejsce niezwłocznie wezwał policjantów ruchu drogowego i pogotowie.

Poszkodowany został przewieziony do szpitala, natomiast ustaleniem okoliczności zdarzenia i tego czy doszło do niego z winy rowerzysty, czy też kierowcy samochodu zajmują się policjanci ruchu drogowego.

(KSP / mj)

 

Powrót na górę strony