Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za przywłaszczenie ołowiu wartego ponad 250 tys. złotych

Data publikacji 15.09.2014

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali 27-letniego mieszkańca miasta, który usłyszał zarzut przywłaszczenia 24 ton ołowiu wartego ponad 250 tys. złotych. Mężczyzna osobiście poinformował Policję o kradzieży sztabek metalu z ciągnika siodłowego, którego był kierowcą. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował 27-latka na okres 3 miesięcy. Za przywłaszczenie mienia znacznej wartości podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

8 września br. 27-letni mieszkaniec Leszna – kierowca firmy transportowej – zawiadomił leszczyńską Policję o kradzieży towaru - 24 ton ołowiu. Mężczyzna przewoził ciągnikiem siodłowym wraz z naczepą, sztabki metalu z Niemiec do stolicy Wielkopolski. Zaparkował samochód na kilka godzin na niestrzeżonym parkingu w okolicy Leszna. Podczas postoju, z naczepy skradziono załadunek o wadze 24 ton i wartości ponad 250 tys. złotych.

 
W rejon kradzieży skierowano policjantów grupy operacyjno-dochodzeniowej KMP w Lesznie. Przeprowadzone oględziny miejsca zdarzenia, w tym czynności wykonane przez technika kryminalistyki wykluczyły, aby w miejscu wskazanym przez zawiadamiającego miało dojść do przestępstwa. Ustalenia te wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy. Wnikliwie sprawdzali każdy wątek tej sprawy oraz weryfikowali zeznania 27-latka. Podczas, gdy policjanci pozyskiwali nowe informacje w sprawie, mężczyzna kilkakrotnie zmieniał wersję trasy przejazdu wraz z załadunkiem. Zeznania świadka nie były spójne z ustaleniami poczynionymi przez policjantów.
 
10 września br. śledczy ogłosili 27-letniemu mieszkańcowi Leszna zarzut przywłaszczenia mienia znacznej wartości. Akta sprawy trafiły do Sądu Rejonowego w Lesznie, który po zapoznaniu się z materiałami sprawy, na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Lesznie zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony