Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień pracy policjantów z lotniska

Data publikacji 18.09.2014

W Warszawie oprócz dobrze znanych Komend Rejonowych Policji funkcjonują także komisariaty specjalistyczne. Zajmują się one stołecznym metrem (Komisariat Metra), koleją (Komisariat Kolejowy), Wisłą (Komisariat Rzeczny Policji i lotniskiem (Komisariat Portu Lotniczego). Dzisiaj przedstawiamy fotoreportaż pokazujący jeden dzień pracy policjantów z Komisariatu Policji Portu Lotniczego w Warszawie.

Każdy dzień pracy funkcjonariuszy prewencji rozpoczyna się od przygotowania do służby i wydania broni (fot. 1-3). Po odprawie i pobraniu środków łączności i broni policjanci wychodzą w rejon służbowy, którym jest teren lotniska oraz rejony bezpośrednio przyległe (fot. 4). W okolicach terminalu odlotów na górnym tarasie funkcjonariusze zauważyli pojazdy zaparkowane w miejscu niedozwolonym, w związku z  czym kierujące nimi osoby zostały ukarane mandatami (fot. 5-7)

Z powodu bardzo dużego natężenia ruchu policjanci kierują pojazdy wskazując drogi, w które należy wjechać aby ruch na parkingu przed lotniskiem odbywał się bez poważniejszych zakłóceń (fot. 8). W związku z ujawnieniem pozostawionego bez opieki bagażu policjanci we współpracy ze strażą ochrony lotniska zabezpieczyli miejsce zdarzenia i sprawdzili pozostawiony bagaż, czy nie ma w nim niebezpiecznych substancji (fot. 9-11).

W czasie dalszej służby policyjny patrol przeprowadził kontrolę na pokładzie samolotu (fot. 12-13). Potem funkcjonariusze sprawdzili jeszcze bagaże podróżne przed załadowaniem ich na pokład samolotu (fot. 14-15).

W codziennej służbie policjanci z lotniska współpracują z innymi formacjami takimi jak Straż Graniczna, Urząd Celny, Służba Ochrony Lotniska, a także Lotniskowa Straż Pożarna, dbającymi o bezpieczeństwo podróżnych.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony