Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci OPP ratowali poszkodowanego w wypadku drogowym

Data publikacji 18.09.2014

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie jadąc do pracy zatrzymali się by udzielić pomocy przedmedycznej motocykliście poszkodowanemu w wypadku drogowymRanny mężczyzna przetransportowany został do szpitala. Dalsze czynności w sprawie zaistniałego wypadku prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy wyjaśniają szczegółowo przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Wczoraj, 17 września br., po godz. 13.00 na ulicy Pachońskiego w Krakowie doszło do wypadku drogowego podczas, którego bardzo poważnych urazów doznał uczestniczący w nim motocyklista.

Wyjeżdżający ze stacji paliw kierowca samochodu osobowego doprowadził  do zderzenia z motocyklem. Kierujący motocyklem 30- letni mężczyzna uderzył w przydrożną latarnię. W wyniku uderzenia doznał ciężkich obrażeń nóg.  

Bezpośrednio po zaistniałym zdarzeniu rannego uczestnika wypadku zauważyli policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakwie, którzy byli jeszcze przed służbą - właśnie jechali do jednostki. Jako pierwsi zaczęli udzielać pomocy przedmedycznej poszkodowanemu zakładając opaskę uciskową oraz podejmując działania zmierzające do zminimalizowania szoku powypadkowego. Po pewnym czasie dołączył do nich również przechodzący tamtędy ratownik medyczny a później patrol Straży Miejskiej, który zabezpieczył miejsce zdarzenia i koordynował wezwanie służb ratowniczych.

Ranny mężczyzna przetransportowany został do szpitala. Dalsze czynności w sprawie zaistniałego wypadku prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy wyjaśniają szczegółowo przyczyny i okoliczności zdarzenia.  

(KWP w Krakowie / pt)

 

 

Powrót na górę strony