Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał policyjnych poszukiwań – 4 i 10-latek odnalezieni

Data publikacji 19.09.2014

Od wczoraj, nieprzerwanie, policjanci intensywnie poszukiwali dwóch chłopców w wieku 4 i 10 lat, którzy w godzinach wieczornych zaginęli na terenie powiatu wałbrzyskiego. W akcji poszukiwawczej udział wzięło blisko 300 policjantów, psy tropiące i śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Rejon prowadzonych poszukiwań to około 4 km kwadratowe, w tym obszar leśny. Policjantów wspierali ratownicy GOPR i funkcjonariusze Straży Pożarnej. Obaj odnalezieni chłopcy, cali i zdrowi, zostali przekazani rodzicom.

18 września 2014 r. około godziny 20.00 funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zostali powiadomieni o zaginięciu dwóch małych chłopców, w wieku 4 i 10 lat. Z relacji rodziny zgłaszającej zaginięcie wynikało, że chłopcy pobiegli do pobliskiego lasu za psem. Od tego momentu ślad się po nich urwał.

Dolnośląscy policjanci niezwłocznie rozpoczęli intensywne poszukiwania zaginionych chłopców. Działania prowadzone przez blisko 300 funkcjonariuszy wspierali też policjanci z ościennych jednostek. Ponieważ rejon poszukiwań to około 4 kilometry kwadratowe terenu, w tym kompleks leśny, podczas poszukiwań funkcjonariusze wykorzystywali również policyjne psy tropiące i śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Policjantów w działaniach wspierali także ratownicy GOPR i funkcjonariusze Straży Pożarnej.

Prowadzone nieprzerwanie poszukiwania zakończyły się sukcesem. Najpierw odnaleziony został, jeszcze wczoraj późnym wieczorem, starszy z chłopców, a dzisiaj rano policjanci przy drodze, na terenie Świebodzic, odnaleźli 4-latka. Obaj cali i zdrowi przekazani zostali rodzicom.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony