Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzymiesięczny areszt za czynną napaść na policjanta

Data publikacji 22.09.2014

Areszt na trzy miesiące zastosował Sąd Rejonowy w Iławie wobec podejrzanego o czynną napaść na policjanta. Mężczyzna, kierując osobowym oplem, w celu uniknięcia kontroli drogowej najechał na interweniującego funkcjonariusza. Wiktorowi T. grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy. Wówczas lubawscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego opla. Ten powiedział, że nie ma przy sobie dokumentów. Kiedy policjant poprosił kierującego i pasażera, aby wysiedli z samochodu, zrobił to tylko pasażer. Natomiast 29-letni Wiktor T. prowadzący auto odjechał.

Policjanci natychmiast podjęli pościg za oplem, który uciekał w kierunku miejscowości Fijewo. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Następnie 29-latek wjechał na swoją posesję, a później do sadu, zawrócił i zatrzymał się. Kiedy jeden z funkcjonariuszy zbliżał się do opla, Wiktor T. gwałtownie ruszył w stronę policjanta i potrącił go, a następnie odjechał. Policjanci ponownie podjęli pościg samochodem. W pewnym momencie zauważyli porzuconego opla. Funkcjonariusze zabezpieczyli samochód, a kierowcę opla, który szedł ulicą, zatrzymali.

Wiktor T. został osadzony w policyjnej celi. Alkomat wykazał, że był trzeźwy. Wyniki badania krwi wskażą natomiast, czy kierowca był pod wpływem narkotyków. Mężczyźnie przedstawiono już zarzut czynnej napaści na policjanta. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 29-latek nie uniknie także odpowiedzialności za spowodowanie wypadku.

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek policjantów i prokuratora zastosował tymczasowy areszt na okres trzech  miesięcy wobec 29-letniego mieszkańca Iławy.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony