Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirat Stop

Data publikacji 22.09.2014

Mazowieccy policjanci w ciągu minionego weekendu realizowali działania „Pirat Stop”. Akcja prowadzona była na drogach krajowych 7, 61, 62. Policjanci pełnili służbę w miejscach, gdzie występuje największe zagrożenie wypadkami drogowymi.

Akcja „Pirat Stop”, realizowana przez mazowiecką  drogówkę skierowana była głównie na eliminowanie agresywnych zachowań kierujących oraz egzekwowanie ograniczeń prędkości.  Funkcjonariusze prowadzili kontrole prędkości organizując pomiary kaskadowe oraz wykorzystując videorejestratory w radiowozach i motocyklach. Działania prowadzone były w piątek, w godzinach od 15.00 do 19.00, w sobotę od 9.00-13 i niedzielę w godzinach 15.00 – 19.00. Tylko na terenie 4 jednostek, ze wszystkich biorących udział w działaniach, tj. KMP Radom, KMP Ostrołęka, KPP Płońsk i KPP Białobrzegi policjanci skontrolowali 554 pojazdy i nałożyli  463 mandaty karne, głównie za niestosowanie się do ograniczeń prędkości.  Niechlubny rekord prędkości padł na terenie KPP Białobrzegi, gdzie kierujący motocyklem 33-latek na „siódemce” poruszał się z prędkością blisko 200 km/h.  Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.  

W czasie prowadzonej akcji na całym Mazowszu doszło jedynie do 4 wypadków drogowych, w których 6 osób zostało rannych.  Również na terenie całego garnizonu zatrzymano 13 nietrzeźwych kierujących.   Rekordzistka, w powiecie pułtuskim,  55-letnia kobieta została zatrzymana dzięki informacji od innych kierujących, którzy poinformowali o osobowym daewoo, stwarzającym zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Kobieta miała 2,5 promila alkoholu w  organizmie.

(KWP w Radomiu / mj)

Film Pirat Stop


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Pirat Stop (format flv - rozmiar 11.98 MB)

Powrót na górę strony