Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy uprowadzenia aresztowani

Data publikacji 23.09.2014

18 września br. kaliscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o uprowadzenie i przetrzymywanie 17-letniego chłopca. Sprawcy, chcąc zmusić młodego mężczyznę do ujawnienia informacji o stanie majątkowym rodziców grozili mu uszkodzeniem ciała oraz pozbawieniem życia. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia. Cała trójka trafiła do aresztu na 3 miesiące.

18 września br. oficer dyżurny kaliskiej Policji odebrał telefon od anonimowej osoby, która twierdziła, że w mieszkaniu znajdującym się na jednym z kaliskich osiedli znajduje się mężczyzna wzywający pomocy. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że mężczyzna jest najprawdopodobniej związany i częściowo zakneblowany.

Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci. Przez zamknięte drzwi udało im się porozumieć z wzywającym pomocy mężczyzną. Funkcjonariusze na miejsce wezwali strażaków, którzy wyważyli drzwi. Wewnątrz mieszkania mundurowi zastali związanego i częściowo zakneblowanego 17-letniego chłopca.

Z pierwszych ustaleń policjantów wynikało, że wszystko zaczęło się w autobusie, którym jechał 17-latek. W pewnym momencie dosiadł się do niego nieznany mężczyzna i podstępem zwabił chłopca do mieszkania. Po wejściu do środka okazało się, że w mieszkaniu znajdują się jeszcze dwaj nieznani 17-latkowi mężczyźni. Sprawcy uwięzili chłopaka w mieszkaniu, a następnie grożąc mu pobiciem zabrali należące do niego buty, bluzę, pasek oraz plecak wraz z telefonem komórkowym i dokumentami. Następnie związali swoją ofiarę przewodem elektrycznym, zakneblowali usta oraz zasłonili oczy. Nożem grozili mu uszkodzeniem ciała oraz śmiercią. Chcieli uzyskać informacje o stanie majątkowym rodziców swojej ofiary, by wymusić okup. Po pewnym czasie wyszli z mieszkania pozostawiając 17-latka związanego i zakneblowanego. Mimo tego chłopcu udało się wezwać pomoc.

Policjanci w ciągu kilku godzin ustalili i zatrzymali trójkę podejrzanych o to przestępstwo. Wszyscy są mieszkańcami Kalisza w wieku od 21 do 34 lat. Następnego dnia podejrzani usłyszeli zarzuty m.in. pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Sąd Rejonowy w Kaliszu zastosował wobec całej trójki środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Podejrzani mężczyźni mogą trafić za kratki nawet na 12 lat.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Kaliszu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu.
 
(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony