Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalili pirata drogowego z BMW

Data publikacji 23.09.2014

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile pod koniec sierpnia br. na jednym z portali internetowych ujawnili film, na którym kierowca BMW jadąc ulicą Poznańską w Pile, łamał rażąco przepisy ruchu drogowego. W ubiegłym tygodniu kierowca usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i stracił prawo jazdy.

Jak ustalili zajmujący się sprawą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, a także Wydziału Kryminalnego pilskiej komendy, do zdarzenia doszło 23 sierpnia br. około godziny 10.40 w Pile przy Alei Poznańskiej. Kierowca poruszający się samochodem osobowym marki BMW, przekraczając podwójną ciągłą linię wyprzedzał inny pojazd na skrzyżowaniu. Swój manewr zakończył na tzw. "martwym punkcie", zmuszając drugiego kierowcę do zjazdu na pobocze.

Jeden ze świadków zdarzenia nagrał całą sytuację. Film pojawił się na wielu portalach internetowych. Analizując postępowanie kierowcy stwierdzono, że podczas nieodpowiedzialnej jazdy istniało realne zagrożenie dla innej osoby. Policjanci z pilskiej komendy po ujawnieniu nagrania natychmiast rozpoczęli poszukiwania pirata drogowego. Do działań włączyli się także funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Poznaniu. Poznańscy i pilscy policjanci na bieżąco analizowali wszystkie zbierane w tej sprawie materiały. Zostali przesłuchani świadkowie zdarzenia.

18 września br. kierowca usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przyznał się do popełnionego wykroczenia. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy do dyspozycji sądu. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie, 32-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, odpowie przed sądem, który może orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz nałożyć karę grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony